Próba makijażu kluczem do twojego sukcesu cz. 1

# 1 czyli pierwsza wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego

Próba makijażu ślubnego to temat rzeka, więc naturalnie zrodził się pomysł na cykl wpisów na ten temat oraz tego na co zwracać uwagę podczas tej usługi. Dziś cześć pierwsza ;).

Próba makijażu czy fryzury to usługa bardzo wyjątkowa i ważna dla Twojej klientki. Będziesz musiał wysłuchać jej wizji i przełożyć ją na jej wymarzony wygląd i będziesz musiała wykonać makijaż dla kogoś, spełniając jego wytyczne oraz biorąc po uwagę wiele innych istotnych czynników – jakich o tym dowiesz się w kolejnych wpisach.

Jeśli nie wykonywałaś jeszcze próby makijażu ślubnego lub nie czujesz się w niej pewnie nie przejmuj się podpowiem Ci na co warto zwrócić uwagę, aby przebiegły one sprawnie i bezstresowo dla Ciebie, oraz aby klientka wyszła z nich zadowolona i dopieszczona. 

Kilka prostych spraw i zmiana w Twoim podejściu zmienią wszystko! Dzięki temu próba makijażu będzie częścią Twojej marki, a co najważniejsze, bardzo wnikliwą pomocą w wykonywaniu lepszej i bardziej dopasowanej do oczekiwań klientki usługi.  Po pierwsze, pomyśl o usłudze próbnej jako o elemencie, który, jeśli zostanie wykonany prawidłowo, pomoże i znacznie ułatwi ci pracę. Dodatkowo potwierdzi Twój status jako profesjonalnej makijażystki ślubnej, do której terminy rezerwowane są z kilkumiesięcznym a często nawet rocznym wyprzedzeniem. 

Niezależnie od tego, czy uczę makijażu, czy wykonuję próbny makijaż, zawsze traktuję tę część pracy wizażysty jako najważniejszy element bycia odnoszącym sukcesy wizażystą. Pamiętaj podchodź do każdej wykonywanej usługi z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Na początku podczas kilku pierwszych usług próbnych może to być dość stresujące dla Ciebie, zwłaszcza jeśli będzie to Twoje pierwsze spotkanie twarzą w twarz z klientką, lub jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałaś próby makijażu ślubnego.

 

 moja wskazówka nr 1, jak przeprowadzić udaną próbę makijażu. 

Poproś klientkę, aby przyszła na próbę i miała na sobie makijaż, taki jaki nosi na co dzień lub na specjalne okazje, cokolwiek to będzie. Zasadniczo chcemy, aby przyszła na próbę w absolutnie najlepszym makijażu, w którym czuje się komfortowo.

Zapytasz no, ale po co ma przyjść w makijażu, jeśli za chwilę muszę go zmyć? 

Odpowiedź jest bardzo prosta widząc, jak klientka wykonuje swój makijaż, masz niesamowity wgląd w to, jak widzi siebie, co w sobie lubi podkreślać, oraz jaki jest jej komfortowy poziom intensywność w makijażu. Wiele razy słyszałam od klientki, że kocha naturalny wygląd a na próbie pojawiała się w ciężkim makijażu i z mocno zdefiniowanymi oczami… ponieważ taka była jej interpretacja naturalnego wyglądu. Pamiętaj, że dla każdej kobiety mocny makijaż oznacza co innego.

Warto ustalić jaki poziom intensywności odpowiada twojej pannie młodej, przed przystąpieniem do makijażu. Jeśli wykonujesz piękne makijaże, masz fach w ręku a mimo to klientki nie decydują się na Twoje usługi w dniu ślubu ta wskazówka może pomóc Ci to zmienić. 

Zdarza się, że makijaż próbny jest pierwszym profesjonalnym makijażem jaki kobieta wykonuje u wizażystki, więc im bardziej zrozumiesz wszelkie osobiste niepewności lub obawy, które ma klientka tym lepiej odpowiesz na jej potrzeby. 

 

Jest to wskazówka szczególnie przydatna dla początkujących wizażystek, oraz wizażystek, które czują, że mają problem z odczytaniem oczekiwań klientki odnośnie makijażu. Nie mówię, żeby tą metodę stosować cały czas, pamiętaj, że im więcej pracujesz z klientkami indywidualnymi, tym bardziej zaczynasz je rozumieć i doskonalisz się w odczytywaniu ich potrzeb. 

Innym częstym dylematem podczas usługi próbnej jest kwestia skóry. Niektóre klientki pomimo świetnej cery uważają, że muszą nakładać ciężkie, matowe podkłady, aby zakryć skórę co w ich przeświadczeniu oznacza poprawić jej wygląd. Poprzez częściową edukację, jak również inny sposób nakładania podkładu, czy przygotowania skóry pod makijaż, możesz pokazać, jak świetlista cera/skóra, jest o wiele bardziej atrakcyjną podstawą makijażu.

Zadbaj o to, aby spełnić życzenia klientki oraz wprowadzić jej makijaż na wyższy, profesjonalny poziom, możesz to zrobić poprzez poprawę koloru skóry, modelowanie twarzy, pokazanie zalet rzęs lub zdefiniowanej brwi, ale zawsze staraj się pozostać w jej strefie komfortu klientki. Nie bój się więc poprosić swojej panny młodej, aby przyszła na usługę próbną w makijażu – wyjaśnij jej również dlaczego jest to tak ważne 😉. Ta prosta rzecz ułatwi ci określenie jej strefy komfortu w makijażu. Daj mi znać, jak sobie z tym radzisz.

 

MAKE UP TIPS

Na koniec krótka rada dotycząca nakładania makijażu w dniu ślubu. Pamiętaj o dokładnym odtworzeniu makijażu próbnego (na pewno zrobiłaś zdjęcia), ale całkiem świadomie podkręć lekko glam. Dlaczego? Dlatego, żeby dopasować makijaż do kreacji i całej stylizacji ślubnej. Prawdopodobnie na próbie panna młoda miała na sobie zwykłe, codzienne ubranie, z którym makijaż próbny dobrze korespondował. Jednak w dniu ślubu dochodzi jeszcze cała stylizacją ślubna czyli suknia, biżuteria i wyjściowa fryzura, które podkreślą jej urodę i sylwetkę. Więc zwróć uwagę, aby ​​jej twarz nie zginęła w kompletnej stylizacji ślubnej.

 

Trzymam za ciebie kciuki!

UDOSTĘPNIJ

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

CZYTAJ TAKŻE

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

# 3 Trzecia wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Kontynuujemy cykl wskazówek dotyczących udanej próby makijażu ślubnego. Poprzednie dwie wskazówki wskazówka #1 i #2 dotyczące udanej usługi próbnej nie wymagały od Ciebie ponoszenia jakichkolwiek nakładów...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

# 2 Druga wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Dziś kolejna wskazówka związana z próbą makijażu, która pozwoli Ci przenieś swoje usługi ślubne na wyższy poziom i ułatwi ci pracę. Makijaż próbny często traktowany jest przez nas wizażystki jako normalna...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

Jak wyceniać usługi makijażu / stylizacji fryzury?

Jak wyceniać usługi makijażu / stylizacji fryzury? Ustalanie cen za swoje usługi na początku pracy jako wizażystka czy stylistka fryzur lub nawet wtedy, gdy masz już swoje studio, może być polem minowym i zawsze przysparza wiele wątpliwości.  Jaka jest odpowiednia...

Jak zmienić nieudaną próbę w złotą szansę 

Jak zmienić nieudaną próbę w złotą szansę  Wszyscy mieliśmy dni, kiedy próba makijażu nie poszła zgodnie z planem nawet pomimo świetnego przygotowania, dokładnego wywiadu z klientką, coś poszło nie tak i pozostaje Ci to fatalne uczucie, że Twoja klientka odeszła,...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

# 3 Trzecia wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Kontynuujemy cykl wskazówek dotyczących udanej próby makijażu ślubnego. Poprzednie dwie wskazówki wskazówka #1 i #2 dotyczące udanej usługi próbnej nie wymagały od Ciebie ponoszenia jakichkolwiek nakładów...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

# 2 Druga wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Dziś kolejna wskazówka związana z próbą makijażu, która pozwoli Ci przenieś swoje usługi ślubne na wyższy poziom i ułatwi ci pracę. Makijaż próbny często traktowany jest przez nas wizażystki jako normalna...

Jak zaczęłam odnoszący sukcesy biznes jako wizażystka ślubna.

Początki bywają trudne, też tak masz? Moja droga do pracy jako wizażystka była długa i kręta i bynajmniej nie wiedziałam, że będzie to moja pasją i to powinnam w życiu robić. Zazdroszczę - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - wszystkim tym, którzy od razu wiedzą, że...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *