# 2 Druga wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego

Dziś kolejna wskazówka związana z próbą makijażu, która pozwoli Ci przenieś swoje usługi ślubne na wyższy poziom i ułatwi ci pracę.

Makijaż próbny często traktowany jest przez nas wizażystki jako normalna usługa makijażu. Prawda jest taka, że jest to coś więcej – jest to klucz do twojego sukcesu wśród klientek ślubnych.

W mojej długoletniej karierze wizażystki zdecydowanie uważam, że makijaż próbny jest szczególnym rodzajem usługi, który nie opiera się wyłącznie na wykonaniu makijażu. Jest to wyjątkowy rodzaj spotkania z klientką i jeśli podejdziesz do wykonywania tej usługi w sposób, o którym mówię, poznasz zupełnie inne sposób realizowania tej usługi. Bo wykonywania usługi próbnej można się oczywiście nauczyć. Nie chodzi mi dziś o kwestie związane z technika wykonania, kosmetykami czy trendami w makijażu ślubnym, ale o innym bardzo ważny aspekt, który sprawi, że „urośniesz” w oczach przyszłej panny młodej i twoje usługi będą się wyróżniać na tle tak dużej obecnie konkurencji na rynku.

Pamiętaj, że klientka która przychodzi do Ciebie na próbę makijażu, czasami sama do końca nie wie czego chce w kwestii makijażu. Oczekuje więc, że Ty jako profesjonalistka doradzisz jej, przedstawisz jej dostępne opcje czy zasugerujesz coś co będzie najlepiej do niej pasowało.

Pamiętaj, że twoja klientka w związku ze swoim ślubem musi podjąć mnóstwo decyzji i dokonać setki wyborów i choć jest to dla większości kobiet fantastyczna przygoda i realizacja marzeń z dzieciństwa, to jednak jest to też dla nich stresujące i czasami przytłaczające. Dlatego wybierając podwykonawców szuka profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy i którzy są w stanie doradzić jej w kluczowych kwestiach czy zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania nurtujących ją problemów.

Dlatego warto stać się taką profesjonalistką 😊, wymaga to zmiany podejścia i poświęcenia chwili czasu na to, aby wsłuchać się w potrzeby panny młodej.

 

Podczas wieloletniej pracy z klientkami ślubnymi nauczyłam się, że kluczowe jest ustalenia oczekiwań klienta. Pamiętaj, że próba makijażu ślubnego to jest właśnie ten czas. Wykorzystaj potencjał tej usługi i skup się na potrzebach i preferencjach swojej klientki. Spraw, aby to spotkanie próbne było czymś co wyróżni Cię i spowoduje, że klientka zapamięta Cię na długi czas, a kwestia wyboru Ciebie jako osoby, która wykona dla niej usługę w dniu ślubu będzie dla niej oczywista. Nie będzie nawet brała pod uwagę szukania kogoś innego.

W trakcie moje pracy wielokrotnie zdarzało mi się widzieć w pracy wizażystki, które nie pytały swoich klientek o preferencje związane z tym jaki makijaż chciałyby mieć wykonany. Często kończyło się to tym, że klientka nie była zadowolona z usługi i miała sporo uwag odnośnie makijażu. Powodowało to, niepotrzebny stres dla klientki i dla wizażystki oraz nerwowe poprawki makijażu, które nawet jeśli finalnie doprowadziły do wizji zbliżonej do tego co chciała klientka, pozostawiały wrażenie mało profesjonalnego podejścia do usługi i obsługi klienta.

A to właśnie poznanie oczekiwań twojej klientki i wykonanie dla niej wymarzonego makijażu z uwzględnieniem aspektów trwałości, odpowiedniej intensywności oraz doboru makijażu adekwatnego do jej urody i okoliczności jest kluczowe w naszej pracy.

Pamiętaj, że makijaż próbny wykonujesz głównie dla swojej klientki. Dlatego postaraj się jak najlepiej poznać jej potrzeby i preferencje.

Oto moja wskazówka nr 2, jak przeprowadzić udaną próbę makijażu.

Poproś klientkę, żeby przesłała Ci przed usługa lub zabrała na spotkanie z Tobą zdjęcie/a makijażu, które jej się podobają i które chciałaby by mieć na ślubie. Podczas usługi próbnej wspólnie obejrzyjcie te zdjęcia i ustal, które elementy w danych makijażach podobają się Twojej klientce, a które są dla niej nie do przyjęcia. Porozmawiaj również o intensywności makijażu, zdarza się, że przyszłej pannie młodej podoba się jakiś makijaż, ale intensywność makijażu już nie koniecznie.

Wskazówka #1 do udanej usługi próbnej, o której pisałam na blogu pozwoli Ci ocenić strefę komfortu makijażowego. Wskazówka #2, która przedstawiłam Ci powyżej pozwala Ci jeszcze precyzyjniej nakierować się na oczekiwania i pragnienia przyszłej panny młodej. Zastosuj te porady i sprawdź jak zmieni się twoja usługa próbna, zwróć uwagę na to jak zareagują Twoje klientki i daj znać czy wskazówki okazały się dla Ciebie pomocne.

 

Zajrzyj koniecznie do wskazówki #3, która pomoże Ci szybko przejść na poziom pro i przełoży się na zdecydowany wzrost Twoich zarobków.

Daj znać czy wykorzystywałaś ta metodę w swojej pracy. Jestem bardzo ciekawa jak zmieni się twoja usługa próbna.

Trzymam za ciebie kciuki!

UDOSTĘPNIJ

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

CZYTAJ TAKŻE

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

# 3 Trzecia wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Kontynuujemy cykl wskazówek dotyczących udanej próby makijażu ślubnego. Poprzednie dwie wskazówki wskazówka #1 i #2 dotyczące udanej usługi próbnej nie wymagały od Ciebie ponoszenia jakichkolwiek nakładów...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

Próba makijażu kluczem do twojego sukcesu cz. 1 # 1 czyli pierwsza wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Próba makijażu ślubnego to temat rzeka, więc naturalnie zrodził się pomysł na cykl wpisów na ten temat oraz tego na co zwracać uwagę podczas tej...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *