# 3 Trzecia wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego

Kontynuujemy cykl wskazówek dotyczących udanej próby makijażu ślubnego. Poprzednie dwie wskazówki wskazówka #1 i #2 dotyczące udanej usługi próbnej nie wymagały od Ciebie ponoszenia jakichkolwiek nakładów finansowych. Ta wskazówka choć również bardzo prosto wiąże się nie tyle z nakładem finansowym co z czasem.  Ale jak wiadomo czas jest rzeczą bezcenną więc ceń swój czas i zarządzaj nim odpowiednio.

Czasami słyszałam o usługach próbnych makijażu, które trwały po 3h, makijażystka wykonuje 2 makijaże klientka mówi co jej się nie podoba w danym makijażu a co nie. Słuchając tych opowieści zachodziłam w głowę jak za cenę, którą zapłaciła za próbę klientką, często cenę poniżej 200 zł udało się w ogóle wizażystce mówiąc potoczenie „wyjść na swoje” bo o zarobku nie ma mowy w ogóle.

Zdarza się też, że wizażystki wyceniają usługę próbną niżej niż usługę w dniu ślubu, czego również nie jestem w stanie zrozumieć, gdyż makijaż próbny jest makijażem twórczym i wymaga od nas dużo więcej skupienia i pracy.

Nie polecam takiego podejścia do kwestii makijażu próbnego. Cena makijażu próbnego może wręcz być wyższa niż cena makijażu w dniu ślub. Jest to świetna opcja, gdyż daje Ci możliwość podniesienia poziomu zarobków, a jednocześnie stosując jedną prosta technikę pomoże ci również podnieść poziom jakości Twoich usług i zaliczy Cię do grona profesjonalnych wizażystów ślubnych.

Pamiętaj, że za wzrostem ceny powinien iść wzrost wartości Twoje usługi, czytaj dalej podam ci prosty sposób jak tego dokonać.

We wskazówkach #1 i #2 podałam Ci sposoby jak możesz poznać strefę komfortu makijażowego twojej klientki i jej oczekiwania. Wskazówka #3 wymaga od ciebie niewielkiego nakładu czasu, za który jednak klientka zapłacić. Bo tak jak pisałam na początku twój czas jest cenny i przekłada się na twoje  zarobki. Zastanów się więc czy wolisz wykonać 2 dwugodzinne makijaże próbnej  i zgarnąć po 200 zł za każdy (zarobek 400 zł), czy wolisz w tym samym czasie wykonać 3 makijaże próbne po cenie 260 zł i zarobić prawie dwa razy tyle – 780 zł. Decyzja należy do Ciebie, ale od razu powiem Ci, że jeśli myśli o wizażu na poważnie przychylisz się do drugiej opcji 😉.

Oto moja wskazówka nr 3, jak przeprowadzić udaną próbę makijażu.

Planując i wyceniając usługę próbną makijażu ślubnego, uwzględnij lub stwórz jej bardziej luksusową opcję. Taką, w której klientka, może odbyć u Ciebie konsultację przed próbą makijażu. Taka konsultacja, powinna trwać nie dłużej niż 10-20 minut, jej koszt może kształtować się w granicy 40-60 zł i o tyle powinnaś podwyższyć cenę usługi próbnej. Podczas konsultacji poświęć czas klientce wysłuchaj jej wizji ślubnego makijażu, dopytaj o suknię i dodatki oraz fryzurę jaką planuje. Porozmawiaj z nią szczegółowo o makijażu ślubnym i jej oczekiwaniach bazując na wskazówce #2, o której pisałam wcześniej.

Warto spisać sobie kilka pytań, które możesz zadać, przyszłej pannie młodej, żeby wiedzieć jak poprowadzić cała rozmowę podczas konsultacji. Zadbaj też o to, aby wszystkie uzyskane informacje zapisać w jednym miejscu, wraz z późniejszym opisem wykonanego makijażu. Możesz skorzystać z gotowej karty konsultacji i makijażu ślubnego oraz całego pakietu dokumentów pomocnego w obsłudze klientek ślubnych – zapoznaj się z „Pakietem Ślubnym dla wizażystów”.

Panny młode bardzo chętnie korzystają z takich usług rozszerzonych o konsultację, gdyż często mają wiele wątpliwości odnośnie makijażu ślubnego i tego jak chcą wyglądać w dniu ślubu. Wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom, pomoc w doborze makijażu czy fryzury, oraz wysłuchanie ich pragnień powoduje, że klientka czuje się dopieszczona i na pewno zapamięta usługę u Ciebie. A jeśli była już na próbie makijażu u innej wizażystki zdecydowanie zauważy i doceni różnicę w twoich usługach. Obecnie mnóstwo dziewczyn wykonuje makijaże, są bardzo utalentowane, a ich prace są przepiękne, jeśli chcesz wybić się na ich tle, daj klientce coś co ją zaskoczy i spowoduje, że poczuje, że rozumiesz ją i jej potrzeby.

MAKE UP TIPS

Pamiętaj, że dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zadbaj więc o to, aby podczas usługi próbnej wypaść możliwe jak najbardziej profesjonalnie. Odpowiednio przeprowadzona konsultacja oraz estetyczne materiały, na których będziesz pracować ze swoją klientką w połączeniu ze świetnie wykonanym makijażem próbnym są kluczem do tego, abyś wyróżniała się na rynku, była polecana przez zadowolone klientki oraz była postrzegana jako ekspert w zakresie makijażu ślubnego.

 

Zmieniłaś już swoją ofertę, daj znać w komentarzu ciekawa jestem jak sobie poradziłaś.

Trzymam za ciebie kciuki!

UDOSTĘPNIJ

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

CZYTAJ TAKŻE

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 3

Jak wyceniać usługi makijażu / stylizacji fryzury?

Jak wyceniać usługi makijażu / stylizacji fryzury? Ustalanie cen za swoje usługi na początku pracy jako wizażystka czy stylistka fryzur lub nawet wtedy, gdy masz już swoje studio, może być polem minowym i zawsze przysparza wiele wątpliwości.  Jaka jest odpowiednia...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 2

# 2 Druga wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Dziś kolejna wskazówka związana z próbą makijażu, która pozwoli Ci przenieś swoje usługi ślubne na wyższy poziom i ułatwi ci pracę. Makijaż próbny często traktowany jest przez nas wizażystki jako normalna...

Próba makijażu kluczem do sukcesu cz. 1

Próba makijażu kluczem do twojego sukcesu cz. 1 # 1 czyli pierwsza wskazówka dotycząca udanej próby makijażu ślubnego Próba makijażu ślubnego to temat rzeka, więc naturalnie zrodził się pomysł na cykl wpisów na ten temat oraz tego na co zwracać uwagę podczas tej...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *